معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی

عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی آغاز شد

عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی آغاز شد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: طبق دستور استاندار محترم برای استفاده از همه ظرفیت‌ها جهت آواربرداری از مناطق زلزله زده، این عملیات با محوریت شهر فیرورق و برخی روستاها در کمتر از یک هفته پس از وقوع زمین لرزه، آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی؛ یاسر رهبردین در برنامه زنده تلویزیونی گفت و گوی ویژه خبری سیمای مرکز استان ، افزود: در این عملیات از ماشین آلات سنگین بخش دولتی و خصوصی استفاده می‌شود و نهادهای مختلفی از جمله بنیاد مسکن، راهداری، راه و شهرسازی، آب منطقه‌ای و شهرداری‌های استان در این خصوص مشارکت و همکاری‌های لازم را با ستاد بازسازی دارند.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، شرکت‌های خدمات رسان با قطع خدماتی نظیر برق، گاز و آب منازل احداثی و 30 گروه جهادی به همراه بسیج سازندگی در این عملیات به ویژه تخلیه اثاثیه منازل و گشایش معابر همکاری دارند تا با سرعت بیشتری شاهد آواربرداری از این مناطق باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: بر اثر زمین لرزه 5.4 ریشتری 28 دی ماه در منطقه فیرورق خوی، 379 واحد باید تخریب و مجددا احداث شود و سه هزار و 600 واحد هم نیازمند تعمیر هستند که امیدواریم با همراهی همه نهادها، روند بازسازی آنها نظیر روستاهای زلزله زده بخش مرکزی خوی به سرعت اجرایی شود.

رهبردین اظهار کرد: همچنین 2 هزار و 500 واحد نگهداری دام باید در روستاهای مناطق زلزله زده نیز باید ابتدا بطور کامل آواربرداری شده و سپس از نو احداث شود که این کار نیز شروع شده است.

وی با اشاره به تجربه موفق در بازسازی مناطق زلزله زده مهر ماه شهرستان خوی گفت: در مرحله نخست، آواربرداری در شهر فیرورق خوی و روستاهای بدلان و وار انجام می‌شود و پس از آن در روستاهای دیگر این کار ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: با دستور استاندار محترم آذربایجان غربی تعدادی از مدیران ستادی استانداری نیز در مناطق زلزله زده خوی حضور دارند تا در صورت مشکل،  هماهنگی های لازم را انجام دهند.