برپایی آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان خوی با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور

معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان اینکه دولت با ریل گذاری مناسب و برنامه ریزی کارشناسی به دنبال رفع مشکلات اقتصادی کشور و بهبود وضعیت معیشتی مردم است اظهار داشت: اقدامات و تصمیمات دولت در  اصلاح رویه های غلط و بهبود شرایط زندگی مردم، توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان و بدخواهان را خنثی خواهد کرد. 
دکتر سید محمد حسینی ظهر امروز  در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان خوی با اشاره به وجود عالمان، شعرا، مفاخر و مشاهیر بزرگ دینی، علمی و فرهنگی در  خوی گفت: بزرگترین سرمایه مردم یک منطقه که می‌تواند رشد و شکوفایی پایداری را به همراه داشته باشد فراتر از ذخایر معدنی، صنعتی و کشاورزی، برخورداری از استعدادها و سرمایه های انسانی نخبه و اندیشمند است و شهرستان خوی، ظرفیت های و مفاخر زیادی در این زمینه دارد که از آن جمله در حوزه دین و مرجعیت می توان به آیت الله خویی و در حوزه ادب و عرفان به شمس تبریزی اشاره کرد.
 حسینی خاطرنشان کرد: امروز ضرورت دارد آثار و اندیشه های بزرگان دینی و فرهنگی و ادبی به نسل جوان این دیار  و همه علاقه مندان در سراسر ایران و کشورهای منطقه و جهان اسلام معرفی شود. معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به ضرورت های انجام سفرهای استانی اظهار داشت: سفرهای استانی برای این است که  روحیه جدیدی در میان مردم و مسئولان جاری شده و خون تازه ای در رگهای دستگاه‌های اداری کشور جریان یابد. در سفرهای استانی، مسئولین از نزدیک و بدون واسطه با مشکلات و کمبود های مناطق مختلف آشنا شده و در گفت وگوی حضوری با مردم می توانند تصمیمات راهگشایی را برای برطرف کردن مشکلات اتخاذ کنند.
 معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت به رغم همه مشکلات و تنگناهای اقتصادی که به ارث برده است مصمم است با انضباط مالی، بدون کسری بودجه و چاپ اسکناس بی پشتوانه، طرح ها و پروژه های نیمه تمام که در سراسر کشور از جمله خوی وجود دارد را تکمیل و در خدمت مردم قرار دهد.
حسینی خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت سیزدهم، شرایط سخت و بدهی های کلان اقتصادی را به ارث برده و هر ماه حدود 10 هزار میلیارد تومان بدهی های گذشته پرداخت می کند اما به رغم همه مشکلات، رئیس جمهور و دولت قصد دارند بدون توجه به شرایط دوره گذشته،  با تلاش شبانه روزی و مجاهدانه کاستی های گذشته را جبران کنند.
 معاون رئیس جمهور تاکید کرد: دولت با طرح و برنامه و ایده مشخص مصمم است مشکلات کشور را با اولویت مورد رسیدگی قرار دهد و همچنان که با اهتمام جدی و پیگیری های مستمر و تماس های رئیس جمهور با سران سایر کشورها، مشکل سلامت مردم برطرف شد مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم نیز با جدیت پیگیری شود.
 حسینی گفت: دولت به هیچ عنوان به دنبال حفظ وضع به جای مانده از قبل نیست بلکه معتقدیم با ادامه آن وضع، مشکلات نیز همچنان تداوم داشته و فاصله طبقاتی بیشتر خواهد شد لذا مصمم هستیم با اقدامات اساسی و جلوگیری از رانت و فساد به سمت شرایط مطلوب حرکت کنیم.
 حسینی گفت: دولت تصمیم گرفته است تا به جای اختصاص ارز ترجیحی به کسانی که از آن سوء استفاده می کردند آن را مستقیماً در اختیار مصرف کننده و مردم قرار دهد و حتما با این کار مشکلات مردم و تولیدکنندگان برطرف می شود. معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دشمنان با فضاسازی‌های کاذب تلاش می‌کنند تا مردم را از اقدامات دولت ناامید کنند اما اطمینان داشته باشید که دولت در کنار مردم و به دنبال برطرف کردن دغدغه ها و نگرانی های اساسی مردم است. یارانه ای که پرداخت می شود حتماً به نفع محرومین و اقشار ضعیف و تولید کننده خواهد بود.
معاون رئیس جمهور تاکید کرد: بدون تردید با روحیه جهادی دولت، پیروی از منویات و رهنمودهای رهبر عزیز انقلاب، همراهی مردم و همکاری و همگرایی همه نهادهای انقلابی و قوای سه گانه تمام توطئه های دشمنان خنثی خواهد شد و آینده درخشان از آن ملت بزرگ و انقلابی ایران است.