فرماندار ویژه شهرستان خوی در نشست با خبرنگاران گفت:

افتتاح و کلنگ زنی 65 طرح به مناسبت هفته دولت در خوی

افتتاح و کلنگ زنی 65 طرح به مناسبت هفته دولت در خوی
فرماندار ویژه شهرستان خوی از افتتاح و کلنگ زنی 65 طرح به مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوی؛ ذبیح الله کاظمی فرماندار خوی در نشست خبری که بمناسبت هفته دولت در فرمانداری برگزار شد با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: در هفته دولت امسال، 65 پروژه (عمرانی، تولیدی، صنعتی، خدماتی، بهداشتی و کشاورزی) بااعتبار20هزارو210میلیاردریال در خوی افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.

وی افزود: ازاین تعدادطرح، 56 طرح قابل بهره برداری و8طرح نیز کلنگ زنی می‌شود و با افتتاح این طرح‌ها برای بیش از 2هزار نفر شغل بصورت مستقیم وغیر مستقیم ایجاد می‌شود.

کاظمی افتتاح مدرسه بوتراب، کارخانه سیلیکون آراز و گازرسانی به شهر زرآباد و 48 روستا را از جمله این طرحها نام برد و اظهار داشت: در تلاشیم تا شهرک صنعتی مبل خوی را راه اندازی کنیم.

وی در مورد افتتاج پروژه ها در اولین روز هفته دولت گفت: مسیرگشایی خیابان 16 متری پشت امامزاده سیدبهلول (س) و میدان امام حسین (ع)، افتتاح سالن اجتماعات شهید برگزینی شهرداری خوی، افتتاح و بهره برداری 14 پروژه برق رسانی به روستاها و توسعه شبکه‌های برق شهری و روستایی و افتتاح واحد بسته بندی تخمه آجلیلی آفتابگردان است.
وی با بیان اینکه برای بهره برداری از این طرح‌ها بیش از 310 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است،  ادامه داد: با بهره برداری از طرح بسته بندی تخمه‌های آجیلی آفتابگردان برای هفت نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

کاظمی اظهار کرد: همچنین به مناسبت هفته دولت نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی با حضور 100 اثر و با شرکت 54 هنرمند در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

فرماندار خوی اظهارداشت: نشست فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان با امام جمعه و برگزاری مراسم معنوی زیارت عاشـورا در امامزاده سیدبهلول عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهید کوچری و قبور مطهر شهداء با حضور اعضای شـورای تـأمین و اداری و خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگران در گلزار شهدای امامزاده سیدبهلول ازجمله برنامه‌های اولین روز هفته دولت است.

کاظمی گفت: برگزاری میز ارتباطات مردمی با حضور کلیه اعضای محترم شورای اداری در محل مصلی حضرت امام خمینی (ره)، سخنرانی فرماندار خوی قبل از خطبه‌های نمازجمعه؛ و حضور اعضای محترم شورای اداری شهرستان به همراه کلیه کارکنان و پرسنل تحت امر آن دستگاه بصورت چشمگیر با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در نمازجمعه از جمله برنامه‌های روز جمعه می‌باشد.

فرماندار خوی اضافه کرد:گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و یادواره شـهدای کارمندشهرسـتان واقـع در بقعـه متبرکه شیخ نوایی و همایش گرامیداشت هفته دولت و تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان در محل سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد از برنامه‌های هفته دولت خواهد بود.

در هفته دولت هرروز عصر دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران توسط فرمانداروجمعی از مدیران ادارات دولتی انجام می‌شود.