معاون امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

اختصاص 250 میلیارد ریال برای تکمیل آرامگاه شمس تبریزی

اختصاص 250 میلیارد ریال برای تکمیل آرامگاه شمس تبریزی
معاون امور مجلس و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از اختصاص 250 میلیارد ریال برای تکمیل ارامگاه شمس تبریزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ معاون امور مجلس و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور در شهرستان خوی از روند ساخت مجموعه تاریخی، فرهنگی و کردشگری شمس تبریزی عارف نامی ایران بازدید و مشکلات این طرح را با حضور کارشناساسان و مدیرکل میراث فرهنگی استان بررسی کرد .

جواد واحدی در گفتگو با  خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان غربی، شهرستان خوی را با وجود آرامگاه شمس تبریزی از قطب‌های مهم میراثی و کردشگری کشور دانست و افزود: تکمیل این مجموعه در اولویت برنامه‌های عمرانی وزارت میراث فرهنگی قرار دارد.

وی ضمن ابراز رضایت از روند ساخت این مجموعه افزود: با پیگیری‌های استانداری، میراث فرهنگی استان و نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس اعتبار خوبی برای تکمیل این طرح میراثی اختصاص یافته است.

معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و کردشگری پیشرفت این مجموعه را 50 درصد اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این طرح از محل سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی 250 میلیارد ریال اختصاص یافته است که مراحل تخصیص آن آغاز شده است.

واحدی همچنین با اشاره به روند مرمت بازار تاریخی خوی این مجموعه تاریخی را یکی از مهمترین مجموعه‌های ارزشمند بازار‌های تاریخی کشور دانست و افزود: برای مرمت این اثر با مشارکت استانداری و شهرداری خوی اقدامات خوبی صورت گرفته و مرمت این اثر ادامه می‌یابد.

جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و کردشگری استان هم گفت: امسال برای مرمت و بازسازی آثار تاریخی آذربایجان غربی 120 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

هفتم و هشتم مهرماه همزمان با روز شمس و مولانا شهرستان خوی میزبان اندیشمندان وپژوهشگران ازایران و جهان در هشتمین همایش بین المللی شمس و مولانا خواهد بود.