استاندار آذربایجان غربی: آوار برداری واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله قطور تا پایان اردیبهشت باید به اتمام برسد/ پیش از شروع فصل سرما بازسازی واحدها باید تمام بشود

استاندار آذربایجان غربی:

آوار برداری واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله قطور تا پایان اردیبهشت باید به اتمام برسد/ پیش از شروع فصل سرما بازسازی واحدها باید تمام بشود

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به آواربرداری ۱۴۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده گفت: به جهت اینکه فصل کاری در استان محدود است لذا آوار برداری واحدهای خسارت دیده باید تا پایان اردیبهشت به اتمام برسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری امروز چهارشنبه در جلسه مدیریت بحران شهرستان خوی با محوریت بازسازی مناطق زلزله زده قطور با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: همه دستگاه های مسئول باید با تامین امکانات و ماشین آلات لازم به روند بازسازی سرعت ببخشند و پیش از رسیدن فصل سرما باید بازسازی به اتمام برسد.

وی با اشاره به مصوبه هیات دولت در تخصیص منابع بلاعوض و تسهیلات بازسازی تصریح کرد: مشکلی در تخصیص منابع وجود ندارد و دولت تا پایان کار همراه مردم است.

شهریاری بر ضرورت آواربرداری و بازسازی واحدهای خسارت دیده بطور همزمان تاکید کرد و گفت: از فردا برای هر خانواده زلزله زده  کمک مالی بلاعوض معیشتی به میزان ۳۰ میلیون ریال پرداخت می شود.

استاندار آذربایجان غربی افزود: برآوردهای شرکت بیمه طرف قرارداد از میزان خسارتهای وارده به قطور مورد قبول نیست و باید در کارشناسی های انجام گرفته تجدید نظر صورت گیرد و بر اساس تفاهم نامه منعقد شده عمل نمایند.

محمدمهدی شهریاری افزود: خسارتهای پرداختی برای اماکن روستایی از طرف بیمه تا زمان شروع عملیات بازسازی قابل برداشت نیست.

وی همچنین بر ضرورت استقرار واحدهای بهداشتی جهت پیشگیری از کرونا در مناطق زلزله زده قطور تاکید کرد.