وزیر کشور از مناطق مرزی خوی بازدید کرد

وزیر کشور از مناطق مرزی  خوی بازدید کرد
وزیر کشور امروز در سفری سرزده از مناطق مرزی آذربایجان غربی از جمله رازی خوی و مسیر ترانزیتی ریلی این خط مرزی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، وزیر کشور در بدو ورود به ارومیه در فرودگاه شهید باکری در گفت وگو با خبرنگاران، هدف خود از این سفر را بازدید را مراحل احداث و بازسازی خانه های تخریب شده از زلزله در شهرستان خوی اعلام کرد.

وحیدی به منظور بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده خوی و همچنین مناطق مرزی و افتتاح ساختمان پایانه مرزی رازی به استان آذربایجان غربی سفر کرده است.

وزیر کشور در سفر به مناطق مرزی همچنین از خط ریلی رازی خوی که از اصلی‌ترین مسیرهای ترانزیتی به اروپا محسوب می‌شود نیز بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات و وضعیت موجود قرار گرفت.

وزیر کشور در بازدید از پایانه مرزی رازی دستور صریح برای رفع مشکلات تردد ترانزیت باری که در حاضر متوقف شده است، را صادر کرد.

وحیدی همچنین با کارکنان و مسافران در این مرز صحبت کرده و در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت.

ساختمان باری و مسافری پایانه رازی خوی از پیشرفت 100 درصدی برخوردار است و از امروز به طور غیررسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند البته ساختمان جدید باری و مسافری این پایانه بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

برای ساخت مجموعه پایانه مرزی خوی که از سال 97 شروع شده و در زمینی به مساحت 18 هزار مترمربع احداث شده است 220 میلیارد تومان هزینه شده است.