در ادامه سفر وزیر کشور به خوی

بازدید وزیر کشور از مناطق زلزله زده خوی

بازدید وزیر کشور از مناطق زلزله زده خوی
وحیدی در بازدید از مراحل بازسازی مناطق زلزله زده قول داد که بخش اعظمی از خانه های تخریب شده تا آغاز فصل زمستان و مابقی طرح ها تا پایان سال به اتمام برسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان خوی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی؛ زلزله 13 مهرماه امسال 1 هزار و 100 خانه را در 17 روستای بخش مرکزی و ایواوغلی تخریب کرد و در حال حاضر روند بازسازی و نوسازی خانه های تخریب شده در این زلزله در حال انجام است.

آقای وحیدی در این بازدید قول دادند که بخش اعظمی از خانه های تخریب شده در زلزله تا آغاز فصل زمستان و ما بقی طرح ها تا پایان سال به اتمام برسد.

وزیر کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مرکز آذربایجان غربی روند بازسازی خانه های تخریب شده را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و  گفت: با توجه به حجم خسارت وارد شده به خانه ها و محل های نگهداری دام در این روستاها، به همت آقای استاندار و دیگر مسئولان استان و شهرستان و نیز اعتبارات اختصاص یافته از سوی دولت، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن روند بازسازی از سرعت خوب برخوردار است.

او در پاسخ به شرایط اختصاص تسهیلات برای بازسازی خانه های روستایی نیز گفت: اعتبارات اختصاص یافته از سوی دولت به مردم پرداخت شده و ما بقی نیز در مراحل پرداخت است و مردم مطلقا نگران دریافت تسهیلات بازسازی خانه های خود در این مناطق نباشند.

وحیدی با اشاره به اتمام مراحل بازسازی بسیاری از خانه ها و ساخت سقف آنها نیز گفت: خوشبختانه مردم منتظر دریافت تسهیلات نماندند و با مصالحی که در ابتدای این سانحه در اختیار آنها قرار گرفت، پای کار آمدند وامیدواریم بر اساس گزارشی که مسئولان استان و شهرستان ارائه دادند مراحل ساخت بسیاری از این خانه ها تا آغاز فصل سرما به اتمام برسد و ما بقی نیز تا پایان سال قابل سکونت باشند.