به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، طرح آبرسانی روستای آلقویروق با اعتباری بالغ بر 540 میلیون تومان و با  جمعیت برخوردار 202 نفر  با حضور معاون استاندارو فرماندار ویژه شهرستان خوی و مدیر کل مدیریت بحران استانداری به بهره برداری رسید.
پس از افتتاح این طرح سید محمد عابدی در مسجد این روستا در دیدار با مردم،  اتحاد و همدلی مسئولان را عامل توسعه عنوان کرد و افزود: با اتحاد و همدلی توسعه شهرستان با شتاب بیشتر ادامه خواهد یافت و نمونه بارز این اتحاد طرح آبرسانی روستای آلقویروق می باشد که به منصه ظهور در آمد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در ادامه به طرح آبرسانی روستای آلقویروق اشاره کرد و افزود: طی بازدیدی که در سه ماهه گذشته از وضعیت آب شرب روستای آلقویروق  بعمل آمد بلافاصله دستور طرح آبرسانی به این روستا داده شد و خوشبختانه این طرح با اقدام جهادی و مشارکت مردم با هزینه کم و در زمان خیلی کوتاه به بهره برداری رسید.
وی در ادامه بر رعایت آیین نامه ها و دستور العمل آب و فاضلاب روستایی از طرف اهالی روستا در استفاده بهینه از مصرف آب تاکید کرد.
جعفری مدیر کل مدیریت بحران استانداری نیز در سخنانی با اشاره به مشکل کم آبی در کشور اظهار داشت: باید به موضوع آب در کشور توجه ویژه شود و برنامه ریزی دقیقی در راستای استفاده بهینه از منابع آب انجام گیرد.
ارائه تسهیلات بلاعوض برای آبیاری تحت فشار در بخش کشاورزی، بیمه واحدهای مسکونی روستایی در برابر حوادث غیر مترقبه و بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه ساخت مسکن روستایی از دیگر مسائل مطرح شده  توسط مدیر کل مدیریت بحران استانداری در این مراسم بود.