به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، ️جلسه شورای اداری شهرستان خوی با حضور امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس و مسئولین شهرستانی در بخش قطور برگزار شد .

حجت الاسلام شکوری در این جلسه توجه جدی به خدمات نظام جمهوری اسلامی را ضروری عنوان کرد و افزود: در طول 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی یک حرکت جهادی از اوایل انقلاب آغاز شده است و با وجود همه تحریم ها تا کنون شاهد رشد و توسعه کشور بوده ایم.
وی با اشاره به توطئه های استکبارجهانی علیه نظام جمهوری اسلامی اظهار داشت: این توطئه ها از اوایل انقلاب بوده و ادامه خواهد داشت و مردم به خصوص مردم شجاع مناطق مرزی با هوشیاری خود این توطئه ها را خنثی خواهند نمود.
وی در ادامه بر هماهنگی دستگاه های اجرایی در رفع مشکلات بخش قطور تاکید نمود.
سیدمحمد عابدی نیز در این جلسه با اشاره به روند رو به رشد و توسعه شهرستان خوی اظهار داشت: شهرستان خوی مسیر توسعه خود را در بخش های مختلف با اتحاد و همدلی مسئولان طی می کند و علی رغم تنگناهای مالی اقتصادی کشور 12 طرح بزگ عمرانی در شهرستان در حال اجرا می باشد.
وی تصریح کرد: بیشتر این طرح ها در بخش درمان،
و راه های مواصلاتی در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی با اشاره به طرح گاز رسانی به بخش قطور اظهار داشت: بخش قطور یکی از بخش های سردسیر شهرستان می باشد و امیدواریم با پیگیری های انجام گرفته شاهد گازرسانی به این بخش باشیم.
فرماندار و رئیس شورای اداری شهرستان خوی با اشاره به ساماندهی پایانه رازی اظهار داشت: پس از اتمام ساماندهی موقت این پایانه، هم اکنون عملیات اجرایی طرح ساماندهی دائمی پایانه در دو فاز, درحال اجرا می باشد.

دکتر کبیری نیز در این جلسه با اشاره به شرایط نامناسب اقتصادی کشور در سال های 95 و 96 اظهار داشت: علی رغم شرایط نامناسب اقتصادی کشور در این سال ها خوشبختانه شهرستان خوی در جذب اعتبارات در بخش های مختلف وضعیت مناسبی دارد.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس با اشاره به وضعیت راه های مواصلاتی شهرستان اظهار داشت: 35 کیلومتر از قسمت های صعب العبور محور خوی قطور در حال انجام مناقصات اداری برای واگذاری به پیمانکار میباشد و امیدواریم عملیات اجرایی آن هرچه زودتر آغاز شود.
وی تصریح کرد: همچنین در حال پیگیری فراخوان بین المللی جاده خوی- قطور- رازی با اعتبار 250 میلیارد تومان برای ورود سرمایه گذار خارجی برای اجرای این محورمی باشیم.
دکتر کبیری در ادامه به مشکلات مرز نشینان اشاره کرد و افزود: به دنبال اجرای طرح عوارض خروج از کشور مشکلاتی برای مرزنشینان ایجاد شده است و به همین علت با تلاش های صورت گرفته در مجلس طرحی دو فوریتی برای رفع مشکلات مرز نشینان آماده شده است