️به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، همایش بزرگداشت دکتر کریم جوانشیر خویی استاد برجسته جنگل‌شناسی با حضور امام جمعه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و استادان برتر حوزه منابع طبیعی و جنگل‌شناسی کشور برگزار شد.
امام جمعه خوی در این مراسم با اشاره به اهمیت علم منابع طبیعی اظهار داشت: رشته تخصصی دکتر جوانشیر که منابع طبیعی , گیاه شناسی و شاخه های مربوطه بود امروز یکی از موضوعات مهم و سرنوشت ساز جهان و کشور ما می باشد.
وی با اشاره به نقش همسر دکتر جوانشیر در موفقیت ایشان اظهار داشت: ابتدا باید از خانواده به ویژه از همسر فداکار و ایثارگر ایشان قدردانی شود چون مرحوم دکتر جوانشیر قطعا بخش مهمی از موفقیت علمی خود را مدیون همکاری ،همراهی و ایثار خانواده و همسر خود می باشد.
معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان خوی در این مراسم دکتر جوانشیر را دانشمندی برجسته عنوان کرد و افزود: دکتر جوانشیر نقش برجسته ای در راستای صیانت از منابع طبیعی داشته و یکی از اقدامات اساسی این دانشمند نقش دادن مردم در حفاظت از منابع طبیعی می باشد .
وی در ادامه بر صیانت از منابع طبیعی تاکید نمود و افزود: این نعمت الهی در کشور ما سرشار است و باید توسط همه ی اقشار مردم حفظ و صیانت شود.
سیدمحمد عابدی ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران این همایش ابراز امیدواری کرد این همایش مقدمه ای برای برگزاری هر چه بهتر همایش های دیگر در شان دکتر جوانشیر باشد.🔺