سفر معاون وزیر نیرو به شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت شبکه برق به همراه مدیر عامل شرکت تولیدی نیروی برق حرارتی کشور در شهرستان خوی حضور یافته و طی جلسه ای که با حضور فرماندار ، نماینده مردم در مجلس و مدیران کل استانی در محل نیروگاه سیکل ترکیبی خوی تشکیل یافت، مسائل و نیازمندی های مربوط به شهرستان خوی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در این جلسه اظهار داشت : در سفر امروز به شهرستان خوی عملیات اجرایی طرح ساخت پست 132 کیلو واتی زرآباد آغاز خواهد شد وبا اتمام این طرح شاهد تآمین برق پایدار در منطقه زرآباد خواهیم بود .

حائری افزود : نیروگاه خوی اولین نیروگاهی است که به بخش خصوصی واگذار شده و هم اکنون نیز از بازدهی خوبی برخوردار بوده و تأثیر مثبتی در کارکرد نیروگاه داشته است .

وی در ادامه با اشاره به طرح توسعه نیروگاه 400 مگا واتی خوی تصریح کرد : با توجه به پتانسیل ها و جایگاه شهرستان خوی ، هدف ما تأمین برق پایدار در منطقه و جذب سرمایه گذار می باشد و با توجه به وجود زیرساخت های لازم در این نیروگاه ، طرح توسعه این نیروگاه در اولویت قرار خواهد گرفت .

سید محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی نیز در این جلسه به پتانسیل وجود مرز مشترک با کشور ترکیه اشاره نموده و اظهار داشت : شهرستان خوی دارای ظرفیت های فراوان تجاری و سرمایه گذاری می باشد و تردد بیش از یک میلیون و 150 هزار نفر از مرز رازی خوی به کشور طی سال گذشته بیانگر این ظرفیت ها است .

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در راستای فراهم نمودن زیر ساخت های توسعه شهرستان خوی نقش بسیار مهمی دارد افزود : مسئولان شهر وان ترکیه خواستار بهره مندی از منابع انرژی کشورمان هستند و ما می توانیم از این ظرفیت در جهت صادرات و تأمین ارز کشورمان استفاده کنیم.

کبیری نماینده مردم شهرستان های خوی و چایپاره نیز در این جلسه بر توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی خوی تاکید نمود و افزود: با توجه به سیاست های نظام مبنی بر کاهش سهم نفت در بودجه کل کشور، صادرات انرژی از جمله برق بهترین فرصت برای تامین ارز کشور می باشد. 

وی تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن نیروگاه سیکل ترکیبی در منطقه آزاد خوی و نزدیکی مرز رازی بعنوان امن ترین مرز میتوان از ظرفیت مرز رازی برای صادرات استفاده نمود.