نشست فرماندار با دانشجویان شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، نشست صمیمی حسین عباسی فرماندار شهرستان خوی با دانشجویان بمناسبت روز دانشجو برگزار شد
 
در ابتدای این جلسه نمایندگان تشکل های مختلف دانشجویی به بیان نکته نظرات خود پرداختند.

فرماندار شهرستان خوی در این نشست ضمن تبریک 16 آذر روز دانشجو اظهار داشت: ۶۷ سال پیش در چنین روزی، دانشگاه سنگر دانشجو شد و خون پاک دانشجویانی که در مقابل شیطان بزرگ سر خم نکردند گواهی سند آزادگی و حق طلبی جوانان ایران شد.

وی تصریح نمود: همچنین در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و هر تحول بزرگ در تاریخ این کشور، سهم و نقش دانشجویان برجسته و ممتاز است.

حسین عباسی در ادامه به نقش دانشجویان در  توسعه کشور اشاره ‌کرد و افزود: دانشجویان با سلاح علم و دانش نقش بسزایی در توسعه کشور دارند و  روند پیشرفت کنونی کشور محصول تفکر و اندیشه دانشجو می باشد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی پیگیری مطالبات مردم با اتکای به علم و دانش را یکی از رسالت های دانشجویان عنوان کرد و افزود: یکی از رسالت‌های مهم دانشجو از نگاه مقام معظم رهبری، پیگیری مطالبات مردم به صورت تخصصی با اتکای به مطالعات علمی و پژوهشی است.

وی در ادامه نقد عملکرد مسئولان توسط دانشجویان اشاره کرد و افزود: نقد و نظارت بر عملکرد مسئولان موجب توسعه و پیشرفت جامعه می‌شود و  دانشجویان شهرستان در این راستا نقش خود را ایفا نمایند.


در پایان این نشست فرماندار شهرستان خوی بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها تاکید نمود.‌