مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: اقدام استاندار شهریاری در بیمه نمودن اماکن روستایی خردمندانه و قابل تحسین است/ سایر استانها باید الگو برداری کنند

در جریان دیدار امروز مشاور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با استاندار آذربایجان غربی، کریم یاوری از اقدام استاندار شهریاری در بیمه نمودن اماکن روستایی بویژه در ۲۰ کیلومتر نوار مرزی تقدیر نمود و گفت: این کار بسیار خردمندانه و قابل تحسین است و باید سایر استانها از این کار الگو برداری کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ استاندار شهریاری نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند امداد رسانی به زلزله زدگان شمال استان تصریح کرد: اماکن روستایی در ۲۰ کیلومتری نوار مرزی از محل فروش سهمیه سوخت مرزنشینان بیمه حوادث شده اند.

وی گفت: اگر چه خوشبختانه در این زمین لرزه ها خسارت جانی نداشتیم اما خسارت زیادی به ابنیه و احشام روستائیان وارد شده است.

شهریاری با بیان اینکه اقدامات امدادی از قبیل توزیع چادر،پتو و وسائل گرمایشی و اسکان اضطراری در مراحل نهایی قرار دارد افزود: همه تلاشها از سوی مسئولین و مردم برای کاستن آلام زلزله زدگان بسیج شده است و امیدواریم تا شهریور ماه سال آینده بازسازی خانه های تخریب شده و خسارت دیده به اتمام برسد.

وی ادامه داد: با جبران خسارتی که از سوی بیمه انجام می گیرد و وام ۴ درصد بازسازی به زلزله زدگان و کمک هایی که نهادهای مختلف در خصوص تامین مصالح انجام می دهند امیدواریم در نیمه اول سال آینده احداث واحدهای جدید تمام شود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: برای اینکه اماکن روستایی در سراسر کشور در برابر حوادث بیمه شوند پیشنهاد بیمه مشارکتی با آورده اندک روستائیان را ارائه داده ایم تا ۷ میلیون واحد مسکونی روستایی که هر سال بر اثر حوادث گوناگون دچار خسارت می شوند، بیمه شده و مردم کمتر دچار خسران شوند.