برگزاری جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی با حضور فرماندار شهرستان خوی و مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی با حضور فرماندار شهرستان خوی، مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان غربی و اعضای این شورا برگزار شد.
سید محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار به سیر تحول ثبت احوال از بدو تاسیس اشاره کرد و افزود: از بدو تاسیس ثبت احوال در سال1297 تاکنون و همزمان با پیشرفت های کشور و نیاز به آمارهای جمعیتی این سازمان با ساختار به روز خود توانسته  با گردآوری چهار دسته اطلاعات اصلی جمعیتی یعنی  ثبت تولد، مرگ، ازدواج و طلاق و با  دراختیار داشتن اسناد هویت و تابعیت فردی به یکی از سازمان های مهم  کشور تبدیل شود.
فرماندار و رئیس شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان خوی به اجرای طرح کارت ملی هوشمند در کشور اشاره کرد و افزود: کارت ملی هوشمند  نقش مهمی در راستای دولت الکترونیک دارد و باید با اتخاذ تدابیری از تمام قابلیت های این کارت استفاده شود.
وی در ادامه بر ثبت به موقع آمار حیاتی، اطلاعات و آمار مشابه آن در راستای برنامه ریزی برای توسعه و پیشرفت کشور تاکید نمود.
حیرت انگیز  مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به آمار ولادت و فوت در شهرستان خوی در 9 ماهه نخست سال 97 اظهار داشت: نرخ ولادت در شهرستان خوی 6.3 درصد و نرخ فوت 6.2 درصد کاهش یافته است.
وی تصریح کرد: در این مدت نسبت جنسی ولادت 104 و نسبت جنسی فوت 112 می باشد.
مدیرکل ثبت احوال استان آذربایجان غربی در ادامه از کاهش آمار طلاق در شهرستان خوی خبر داد و افزود: تا پایان آبان ماه امسال  نرخ طلاق 15.3 درصد کاهش یافته است.
وی ارائه خدمات هویتی مکان محور را  نتیجه اجرای پروژه آرشیو الکترونیکی دانست و افزود: با اجرای پروژه بسیار مهم آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی که دارای مراحل مختلف بوده خدمات هویتی در نزدیکترین اداره و یا دفتر به محل سکونت متقاضیان خدمات هویتی بدون الزام به مراجعه به محل تنظیم و صدور سند هویتی ارائه می گردد.