برگزاری هفتاد و پنجمین جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا به ریاست استاندار آذربایجان غربی

در ستاد مقابله و مدیریت کرونا مطرح شد؛

استاندار آذربایجان غربی: پیشنهاد اعمال محدودیت های گروه ۲ به وزارت کشور ارسال شد/ لزوم مراقبت از مراجعین به مراکز نمونه گیری تا زمان اعلام نتایج نمونه های کرونا/ نظارت بر اجرای محدودیت های کرونایی ضعیف است/ گشت های ارشادی برای تذکر به افرادی که پروتکل ها را رعایت نمی کنند راه اندازی می شود/ لزوم افزایش مراکز ۱۶ ساعته/ تعطیلی صنوف و کسب و کارها به تنهایی برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست؛ مردم باید رعایت کنند

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه پیشنهاد اعمال محدودیت های گروه ۲ به تصویب ستاد استانی رسیده و برای تایید نهایی به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شده است گفت: صرف تعطیلی صنوف و کسب و کارها برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست؛ مردم باید رعایت کنند و به مسافرت نروند.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری عصر روز دوشنبه در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا، افزایش تعداد نمونه گیری هاست افزود: برای اثربخش بودن این اقدام ارزنده که نقش موثری در بیمار یابی دارد نتایج سریع به اطلاع مراجعین برسد.

وی ادامه داد: افرادی که برای نمونه گیری به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه می کنند تا اعلام نتیجه باید تحت نظر باشند تا باعث شیوع بیماری در سطح جامعه نشوند.

استاندار آذربایجان غربی با انتقاد از افرادی که علیرغم مثبت بودن نمونه کرونا ولی در سطح جامعه تردد دارند گفت: این افراد طبق قانون مجرم هستند و باید با آنان برخورد شود.

شهریاری گفت: نحوه نظارت بر اجرای محدودیت های ۳ و ۴ مورد انتقاد مردم و فعالین اجتماعی است و فرمانداران و نیروی انتظامی باید بیش از اینها بر اجرای محدودیتها نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: هدف از اجرای دورکاری در ادارات کاهش تردد و تجمعات است اما متاسفانه شاهدیم که برخی کارمندان فرصت را مناسب دیده و به مسافرت رفته و یا در سطح شهر تردد دارند، با ادامه این روند دورکاری را محدود خواهیم کرد.

رئیس ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی تصریح کرد: وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در استان بویژه در حمل و نقل و صنایع و صنوف کمتر از میانگین کشوری است.

شهریاری در ادامه بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بانک ها تاکید کرد.

تسریع در افتتاح بیمارستانهای تکاب و جامع زنان ارومیه و لزوم افزایش مراکز ۱۶ ساعته از دیگر موضوعاتی بود که شهریاری به آنها اشاره و تاکید کرد.