برگزاری جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری با حضور فرماندارشهرستان خوی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری  با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی و اعضای این کارگروه برگزار شد.
سید محمد عابدی در این جلسه یکی از چالش های مهم کشور را مشکل بیکاری عنوان نمود و افزود: در راستای حل این مشکل و افزایش تولید و اشتغال اعتبارات خوبی از صندوق توسعه ملی در سطح کشور اختصاص یافته است.
وی تصریح نمود:  در شهرستان خوی نیز در راستای جذب این اعتبارات جلسات متعدد کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری  برگزار و تسهیلاتی در این زمینه پرداخت شده است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در ادامه بر جذب همه این اعتبارات و تسهیل شرایط توسط بانکهای عامل تاکید نمود.
نقی زاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه موضوع اشتغال بزرگترین معضل کشور است تصریح کرد : با پیگیری های استاندار محترم ، سایر مسئولان استانی و فرمانداران ، استان آذربایجان غربی توانست فراتر از اعتبارات ابلاغی اعتبار جذب کند و در این راستا برای تعداد 9 هزار نفر در حوزه اشتغال پایدار روستائی و فراگیر، اشتغالزایی شده است .
وی افزود : بر اساس ارزیابی های انجام گرفته از 25 درصد طرح های اشتغالزایی در سطح استان ، 95 درصد از این طرح ها موفقیت آمیز بوده است .
نقی زاده با بیان اینکه طرح توسعه کارخانه نساجی خوی یکی از 6 طرح عمده استان می باشد افزود : طرح جذب اعتبارات لازم برای کارخانه توتیا نیز در دست اقدام می باشد .
در پایان این جلسه از زحمات پاکمهر رئیس سابق اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خوی تقدیر و رضا کریملو بعنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.