برگزاری جلسه ستاد پیشگیری از کرونا ویروس شهرستان خوی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان خوی به ریاست حسین عباسی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.

حسین عباسی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه به افزایش بیماران بدحال مبتلا به کرونا اشاره کرد و افزود: متاسفانه آمارها نشان میدهد مردم با مشاهده اولیه علائم به مراکز درمانی مراجعه نمیکنند و این موضوع باعث افزایش بستری ها و فوتی ها شده است.

وی تصریح نمود: از مردم تقاضا دارم با مشاهده اولیه علائم کرونا جهت درمان به  مراکز درمانی مراجعه نمایند و به هیچ عنوان این بیماری را پنهان ننمایند.

فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری از کرونا ویروس شهرستان خوی قرنطینه افراد مبتلا به کرونا را ضروری عنوان کرد و افزود: با کسانی که بعد از ابتلا قرنطینه را رعایت ننمایند به دلیل تهدید علیه سلامت عمومی برخورد قانونی و جدی خواهد شد.

وی در ادامه به نظارت و بازرسی مستمر بر نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی اشاره کرد و افزود: طی چند روز گذشته با چند واحد صنفی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمیکردند برخورد و پلمپ شد و روند  بازرسی ها برای اجرای دستورالعمل های بهداشتی ادامه خواهد داشت.

فرماندار شهرستان خوی در ادامه بر دیدار چهره به چهره مسئولین و نهادهای مدنی با مردم در راستای فرهنگ سازی برای قطع زنجیره بیماری کرونا تاکید نمود.