تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان خوی با موضوع بررسی رانش زمین در روستای بیانلو

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه ستاد بحران شهرستان خوی با هدف بررسی مشکلات به وجود آمده در اثر رانش زمین برای تعدادی از ساکنین روستای بیانلو از توابع بخش مرکزی با حضور فرماندار ، مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری ، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و مدیران دستگاه های ذیربط شهرستانی در محل فرمانداری تشکیل یافت .
عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این جلسه اظهار داشت : رانش زمین در روستای بیانلو تعداد 14 منزل مسکونی را غیر قابل سکونت نموده و باید هر چه سریعتر برای جلوگیری از بروز مشکلات آتی در این خصوص چاره اندیشی شود .
وی با بیان اینکه وظیفه شرعی و قانونی مسئولان حفظ جان مردم می باشد افزود : حفظ جان مردم برای ما بسیار ارزشمند است و باید تمامی دستگاه های اجرایی در خصوص سکونت موقت و دائم خانه های در معرض خطر اقدام سریع و اورژانسی انجام دهند .
جعفری مدیر کل ستاد مدیریت بحران استانداری نیز در این جلسه تصریح کرد: چند روستا در محور خوی قطور در معرض خطر رانش زمین قرار دارند و باید اقدامات لازم در خصوص شناسائی محل جدید و امن برای احداث خانه های جدید و مقاوم صورت گیرد.
بدلی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به لزوم مشارکت اهالی منطقه در حل سریع این معضل ، برای اعطای تسهیلات کم بهره و بلند مدت ساخت مسکن به میزان 35 میلیون تومان اعلام آمادگی نمود .
در پایان جلسه پس از بحث و بررسی تدابیر و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردید.