برگزاری جلسه شورای ورزش شهرستان خوی

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، جلسه شورای ورزش با حضور حسین عباسی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی، ایران دوست مدیرکل ورزش و جوانان استان، روئسای هیئت های ورزشی و اعضای این شورا برگزار شد.

 فرماندار و رئیس شورای ورزش شهرستان خوی در این جلسه یکی از راهکارهای توسعه پایدار را توسعه متوازن در همه ی حوزه ها بخصوص بخش ورزش عنوان کرد و افزود: توسعه ورزش و تربیت بدنی به عنوان اقدام اساسی برای تامین و تربیت سرمایه انسانی سالم و تندرست و داشتن جامعه با نشاط یک وظیفه ملی است که زمینه توسعه پایدار در جامعه را فراهم می نماید.

وی در ادامه بر توسعه ورزش همگانی تاکید نمود و افزود: یکی از پایدارترین راه‌های جلوگیری از آسیب های اجتماعی، ناهنجاری‌های رفتاری و سالم‌سازی محیط و زندگی اجتماعی توسعه ورزش و همگانی کردن آن است که باید برنامه ریزی دقیق برای توسعه آن صورت پذیرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در ادامه بر تکمیل زیرساخت های ورزشی شهرستان تاکید نمود و افزود: با توجه به سابقه شهرستان در ورزش همگانی باید زیرساخت های ورزشی تکمیل که در این راستا تکمیل ورزشگاه هفتم تیر در الویت  برنامه های شهرستان قرار دارد.

ایران دوست مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه به آسیب شیوع ویروس کرونا به بخش ورزش اشاره کرد و افزود: بخش ورزش استان از جمله بخش هایی است که همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا بیشترین خسارت را متحمل شده است و اکثر باشگاه های ورزشی با مشکلات عدیده ای مواج هستند.

وی تصریح نمود: دولت در این راستا برای جبران خسارات وارد شده به بخش ورزش تسهیلاتی برای آسیب دیدگان از کرونا در نظر گرفته است که بانک های عامل آماده پرداخت این تسهیلات می باشند.