فاز دوم عملیات اجرایی پایانه رازی خوی با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی کلنگ زنی شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی،  بمناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فاز دوم عملیات اجرایی  پایانه رازی نزدیکترین پایانه کشور به اروپا با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد .

حسن نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این مراسم با اشاره به اهمیت پایانه خوی - رازی اظهار کرد : تلاش می کنیم جاده خوی- قطور و پایانه خوی - رازی را تا پایان کار دولت تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

وی تصریح کرد : پایانه رازی با توجه به اینکه نزدیکترین مسیر ارتباطی کشور به ترکیه و اروپا می باشد و سالانه بیش از یک میلیون نفر مسافر از این مسیر تردد می کنند از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است .

وی افزود : با توجه به اینکه این مسیرفعلا مسیر تردد مسافر است سعی می کنیم  در آینده نزدیک به مسیر ترانزیت کالانیز تبدیل شود .

عابدی فرماندار خوی نیز در این مراسم اظهار کرد :  پایانه کشور ترکیه بزودی افتتاح خواهد شد لذا ضروری است پایانه رازی نیز در اسرع وقت تکمیل و به بهره برداری برسد .

وی تصریح کرد : پایانه  رازی به مراتب مجهزتر از پایانه طرف ترک خواهد بود.

شکری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز در این مراسم با بیان اینکه استان آذربایجان غربی با دارا بودن ۵ پایانه با ۳ کشور مرز مشترک دارد اظهار کرد : سالانه حدود ۴ میلیون مسافر از پایانه های استان تردد دارند .

وی با اشاره به اینکه مرز رازی  در سال ۱۳۹۰ با ۱۰۰ هزار نفر مسافر گشایش یافت تصریح کرد : در حال حاضر بیش ازیک میلیون مسافر و حدود ۶۰ هزار خودرو ازاین پایانه تردد می کنند .

شکری ادامه داد : پایانه بزرگ رازی  فاز اولش در سال ۹۶ کلنگ زنی و فاز دومش هم امروز با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال در مساحت ۱۷ هزار متر مربع و در مدت ۱۸ ماه اجرایی می شود .