برگزاری آئین کلنگ زنی ساماندهی سه راهی ایواوغلی با حضور استاندار آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی،  آئین کلنگ زنی ساماندهی سه راهی ایواوغلی با اعتبار ۳۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و با حضور استاندار آذربایجان غربی، فرماندار ویژه شهرستان خوی، نماینده مردم در مجلس و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برگزار شد.

حسین عباسی فرماندار ویژه شهرستان خوی، در آئین آغاز عملیات ساماندهی سه راهی ایواوغلی ضمن تبریک سال نو و ولادت منجی عالم بشریت و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در این شهرستان اشاره کرد و افزود: با اتحاد و همدلی مسئولان شهرستانی و حمایت های استاندار آذربایجان غربی که با بیش از ۱۵ بار سفر به شهرستان خوی و پیگیری پروژه ها از نزدیک که نشان دهنده اهتمام ایشان به توسعه استان و شهرستان میباشد و تعامل و پیگیری های نماینده مردم در مجلس که نقش موثری در پیشرفت پروژه ها داشته تحولات اساسی در حوزه های مختلف انجام گرفت.

حسین عباسی به بازسازی مناطق زلزله زده قطور اشاره کرد و افزود: با توجه دولت بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکونی با اعتبار ۱۶۷ میلیارد تومان در عرض ۶ ماه به مردم محروم تحویل داده شد که از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در شهرستان خوی می باشد.
 
وی در ادامه با تشریح این دستاوردها اظهار داشت: در دولت تدبیر امید با سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد تومانی در بخش سلامت سه بیمارستان با بیش از ۵۰۰ تخت بیمارستانی مورد بهره برداری قرار گرفت و نقش بسزایی در کنترل  بیماری کرونا داشت.

حسین عباسی از تکمیل طرح تعریض محور خوی- ایواوغلی در روزهای آینده خبر داد و افزود: این محور در کریدور بزرگراهی غرب کشور حد فاصل بازرگان به بندر امام خمینی واقع شده است و نقش بسزایی در توسعه استان و شهرستان دارد.

وی تصریح نمود: ساماندهی سه راهی ایواوغلی و بهره برداری از طرح تعریض محور ایواوغلی- خوی- رازی و تکمیل پایانه رازی با اعتبار ۸۵ میلیارد تومان که یکی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان خوی میباشد و در این دولت آغاز شده و موجب تسهیل عبور و مرور و انتخاب مرز رازی برای ورود و خروج به ترکیه بعنوان دروازه اروپا توسط گردشگران داخلی و خارجی خواهد شد و این امر آثار و نتایج اقتصادی خوبی برای شهرستان خوی و شمال استان و موجب رونق کسب و کار خواهد شد.

حسین عباسی فرماندار ویژه شهرستان خوی در ادامه به آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۳۸ روستای این شهرستان اشاره کرد و افزود: با پیگیری استاندار آذربایجان غربی و نماینده مردم در مجلس با اعتبار ۱۱۵ میلیارد تومان گاز رسانی به این روستاها در بخش ایواوغلی و صفاییه امروز آغاز خواهد شد که با بهره برداری از این طرح ۷۸ درصد جمعیت روستایی شهرستان از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه ابراز امیدواری نمود تا با تحقق شعار تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و با رفع تحریم ها مشکلات معیشتی مردم حل شود.